Hlavní strana

     Na roční hostování k našemu mužstvu přichází z týmu HC Milevsko Kristián Kolář, který vytvoří brankářskou dvojici s Mírou. Kristián je ročník 2000 a je nám dobře znám ze vzájemných utkání. Tímto ho vítáme v našem kolektivu a doufáme, že se mu u Rejnoků bude líbit.
Hurá na led - obrázek

Hurá na led - obrázek

     Začátek nové sezóny se neúprosně blíží. Nabruste brusle, omotejte hokejky a přečtěte si v panelu nahoře tréninky v srpnu, program soustředění a v pravém panelu seznam přátelských utkání, kde se utkáme nejprve s Mountfieldem České Budějovice, poté s Meteorem Třemošná, HC Strakonicemi a v jednání je utkání okresního derby. Takže si zapište do kalendáře termíny a sejdeme se na zimáku. 
Změna některých hokejových pravidel - obrázek

Změna některých hokejových pravidel - obrázek

Od nového ročníku čeká hokejisty něco málo změn v pravidlech nejrychlejší kolektivní hry na světě: 

1. Dosud mohlo být na hráčské lavici přítomno šest funkcionářů týmu, nově jich tam může být osm.

2. Časomíra dosud běžela od času 0:00 do konce příslušné části utkání, nově bude odpočítávat od konce po 0:00. Pro sezónu 2010/2011 platí výjimka a tato změna bude uplatňována od sezóny 2011/2012.

3. Hudba v přerušené hře nesměla být dosud reprodukována pouze při oddechovém času, nově je zakázána reprodukce i během ošetřování hráče na ledové ploše.

4. Nově jsou hráči povinni oblékat veškerou povinnou výstroj včetně zápasového dresu i během rozbruslení.

5. Dosud si mohl hráč, kterému spadla přílba, tuto část výstroje znovu nasadit a pokračovat ve hře. Nově musí okamžitě odjet střídat, jinak riskuje menší dvouminutový trest.

6. Chránič loktů musí mít od letošní sezóny povrch z houbovité pryže o minimální tloušťce 1,27 cm.

7. Dosud rozhodčí přerušil utkání při tvrdém zásahu pukem do masky brankáře okamžitě. Podle nových pravidel může hru přerušit pouze tehdy, pokud soupeř nemá bezprostřední možnost vstřelení branky.

8. Pásmo pro střídání kolem hráčských lavic bylo zmenšeno ze tří metrů na 1,5 metru.

9. Menší trest pro hráčskou lavici mohl doposud odpykávat kterýkoliv hráč týmu, nově musí na trestnou lavici odjet některý z hráčů, který byl v okamžiku přestupku na ledové ploše.

10. Trestné střílení může být nově uloženo nejen za faul zezadu na unikajícího hráče, ale i za jakýkoliv faul, který v této situaci na unikajícího hráče udělá brankář.

11. Pokud byl dosud během početní výhody signalizován další trest pro oslabený tým a soupeř dosáhl branky, zrušil se signalizovaný trest a pokračovalo probíhající oslabení. Nově se zruší probíhající trest a sudí uloží nový trest, který předtím signalizoval.

12. Trestné střílení mohl doposud provádět kterýkoliv hráč týmu. Nově tak musí učinit faulovaný hráč, v ostatních případech hráč, který byl v okamžiku faulu na ledové ploše.

13. Nově se za nedovolené bránění považuje také situace, kdy hráč stojí čelem k brankáři a předstírá hru máváním rukama nebo holí před tváří brankáře. Uloží se za to menší trest.

14. Podle stávající verze pravidel mohl brankář pokračovat ve hře se zlomenou holí. Od letošní sezóny musí upustit zlomenou hůl nebo její část (pro brankáře platí stejné pravidlo jako pro hráče).

15. Pokud do minulé sezóny brankář hodil puk rukou dopředu a ten převzal jeho spoluhráč, byl brankář potrestán menším trestem. Podle nových pravidel rozhodčí přeruší hru bez vyloučení.

16. Poslední dvě novinky se týkají signalizace rozhodčích. Při postavení hráče v brankovišti provede půlkruhový pohyb jednou rukou ve výši hrudníku rovnoběžně s ledem a druhou rukou ukáže na bod vhazování ve středním pásmu. Při zdržování hry udělá pohyb otevřenou rukou bez píšťalky od hrudníku směrem dopředu.

převzato z webu Vajgaru
     Do galerie byla přidána fota ze soustředění a z příjezdu kluků na Zvíkov. Poté se odebrali na parník, který je odvezl na Orlík, kde většina utratila zbývající kapesné. Z Orlíku zpět na Zvíkov parníkem a poté již přišel čas na malé vzkazy rodičům.Kuba: Čau mami, mám se dobře
Matěj P.: Táta mi koupil prak
Liboš: Ahoj mami, čau Milane, doufám, že ještě přijedete
Míra: Napiš to samé, co Liboš
Mates N.: Ahoj mami, stýská se mi, už se těším domů
Libor: Čau mami a tati, mám se dobře
Vašík: Čau mami, mám se dobře
Milan: Ahoj mami, mám se dobře, stýská se mi
Honzík: Ahoj, všechno je dobré, trochu se mi stýská
Zdeněk: Ahoj mami a tati, mám se dobře
Petr: Ahoj mami a tati, mám se dobře, už se těším domů
Patrik: Ahoj mami, až se vrátím, chci dobré jídlo.

     Vzkazy jsou přepsané přesně tak, jak je kluci chtěli. Na závěr poslední vzkaz a to od trenéra -
Číba st.: Domů nechci, zůstávám.
Gratulace Bubnovi - obrázek

Gratulace Bubnovi - obrázek

     Velká gratulace míří k vedoucímu našeho mužstva Milanovi Bubeníčkovi, který jako manager ženské in-line reprezentace tuto dovedl k titulu MISTR SVĚTA. Další informace zde. P.S. tady se každý tváří jako mistr světa, ale jen Buben jím opravdu je :-))))
Příští rok potkáme i Strakonice - obrázek

Příští rok potkáme i Strakonice - obrázek

     Žákovská liga 5. tříd již byla rozlosována. Naše mužstvo bylo zařazeno do skupiny "B" pod patronací ČSLH České Budějovice jako řídícího orgánu. Ostatní naši soupeři jsou : HC Sparta Praha, HC Slavia Praha, HC Mountfield České Budějovice, HC Plzeň 1929, PZ Kladno, HC Tábor, KLH Jindřichův Hradec, HC Příbram, Meteor Třemošná, TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, HC Strakonice

     (Bohužel, u několika teamů nelze najít odkazy přímo na stránky pátých tříd, ale pouze na stránky kmenového mužstva.)

     První kolo se odehraje 11. září 2010, kdy zajíždíme k prvnímu utkání do Veselí nad Lužnicí, soutěž končí 26. března 2011, hraje se dvoukolově každý s každým, po odehrání těchto 22 utkání se skupina rozdělí na základě součtové tabulky 5-8 tříd na dvě skupiny, 1. - 6. místo a 7. - 12. místo. Nadstavba probíhá opět dvoukolově každý s každým, kdy vítěz skupiny postupuje do turnaje o přeborníka ČR.

Hodnocení uplynulé sezony od vedení klubu - obrázek

Hodnocení uplynulé sezony od vedení klubu - obrázek

     Šéftrenér mládeže IHC KOMTERM Písek za loňskou sezónu Milan Mazanec zhodnotil jednotlivá mládežnická mužstva na tomto odkazu, tak se mrkněte.

Sezóna 5. tříd Rejnoků Písek oficiálně začíná 31.7.2010 letním soustředěním na rekreačním objektu ČZ v obci Oslov.

     Odjezd bude od zimního stadionu kolem poledne, čas bude upřesněn. Soustředění je sedmidenní, tzn. končí se 7.8.2010. Každý z Vás zaplatil zálohu, k této se doplatí taková částka, aby celková zaplacená suma činila 3.000,- Kč. (tzn. zaplacená záloha 2.300,- Kč, budu doplácet 700,- Kč). Z těch tří tisíc je 2.750,- Kč platba za ubytování, stravu PP, 250,- Kč na svačiny. Doplatek bude účtován před odjezdem. Dále se rodiče budou podílet na platbě za jednoho trenéra, něco kolem 200,- Kč.

     Na soustředění nejsou dovoleny návštěvy rodičů. Kontakt na děti ve výjimečných případech přes trenéry. Dohlédněte na to, aby si kluci nebrali mobilní telefony, MP3 přehrávače, herní konzole a podobná zařízení, která budou odvádět pozornost dětí od tréninku. Jsou připraveny dvě varianty tréninků dle počasí, třetí den by měl být spíše odpočinkový s možným výletem.

Vybavení - jako na běžný dětský tábor, k tomu ještě kolo s helmou, pláštěnku, 2 x sportovní obuv, svítilnu, plavky, láhev na pití, menší batoh pro přesuny na kole, každý účastník přinese jedno balení nápojů v pet lahvích - ideální je minerální či obyčejná voda. Na středisku je restaurace, finanční hotovost dejte dětem dle vlastního uvážení.

Dodatek k soustředění - obrázek

Dodatek k soustředění - obrázek

     Pro upřesnění - odjezd je v sobotu 31.7.2010 po vlastní ose. Sraz bude v 11.00 hodin u ZS, je potřeba naložit věci.

     Určitě nezapomeňte dát dětem repelent, trenéři po loňské zkušenosti doporučují také pudr či něco obdobného proti opruzeninám. Na středisku je vše při starém, pouze provozovatel pořídil trampolínu a ping pongové stoly.

     Konečné vyúčtování a doplacení bude provedeno tamtéž. V případě, že pojedete sólo, např. mimopísečtí, nebo plánujete pozdější příjezd, dejte mi včas vědět, budu muset v den nástupu vše doplatit, tak ať proběhne vyrovnání dříve.

Důležité : jak soustředění v Oslově, tak následného v Písku a všech dalších aktivit IHC Komterm Písek se nebude moci účastnit hráč, který nemá doplacené příspěvky za uplynulé období.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one