Změna některých hokejových pravidel

Změna některých hokejových pravidel - obrázek

Změna některých hokejových pravidel - obrázek

Od nového ročníku čeká hokejisty něco málo změn v pravidlech nejrychlejší kolektivní hry na světě: 

1. Dosud mohlo být na hráčské lavici přítomno šest funkcionářů týmu, nově jich tam může být osm.

2. Časomíra dosud běžela od času 0:00 do konce příslušné části utkání, nově bude odpočítávat od konce po 0:00. Pro sezónu 2010/2011 platí výjimka a tato změna bude uplatňována od sezóny 2011/2012.

3. Hudba v přerušené hře nesměla být dosud reprodukována pouze při oddechovém času, nově je zakázána reprodukce i během ošetřování hráče na ledové ploše.

4. Nově jsou hráči povinni oblékat veškerou povinnou výstroj včetně zápasového dresu i během rozbruslení.

5. Dosud si mohl hráč, kterému spadla přílba, tuto část výstroje znovu nasadit a pokračovat ve hře. Nově musí okamžitě odjet střídat, jinak riskuje menší dvouminutový trest.

6. Chránič loktů musí mít od letošní sezóny povrch z houbovité pryže o minimální tloušťce 1,27 cm.

7. Dosud rozhodčí přerušil utkání při tvrdém zásahu pukem do masky brankáře okamžitě. Podle nových pravidel může hru přerušit pouze tehdy, pokud soupeř nemá bezprostřední možnost vstřelení branky.

8. Pásmo pro střídání kolem hráčských lavic bylo zmenšeno ze tří metrů na 1,5 metru.

9. Menší trest pro hráčskou lavici mohl doposud odpykávat kterýkoliv hráč týmu, nově musí na trestnou lavici odjet některý z hráčů, který byl v okamžiku přestupku na ledové ploše.

10. Trestné střílení může být nově uloženo nejen za faul zezadu na unikajícího hráče, ale i za jakýkoliv faul, který v této situaci na unikajícího hráče udělá brankář.

11. Pokud byl dosud během početní výhody signalizován další trest pro oslabený tým a soupeř dosáhl branky, zrušil se signalizovaný trest a pokračovalo probíhající oslabení. Nově se zruší probíhající trest a sudí uloží nový trest, který předtím signalizoval.

12. Trestné střílení mohl doposud provádět kterýkoliv hráč týmu. Nově tak musí učinit faulovaný hráč, v ostatních případech hráč, který byl v okamžiku faulu na ledové ploše.

13. Nově se za nedovolené bránění považuje také situace, kdy hráč stojí čelem k brankáři a předstírá hru máváním rukama nebo holí před tváří brankáře. Uloží se za to menší trest.

14. Podle stávající verze pravidel mohl brankář pokračovat ve hře se zlomenou holí. Od letošní sezóny musí upustit zlomenou hůl nebo její část (pro brankáře platí stejné pravidlo jako pro hráče).

15. Pokud do minulé sezóny brankář hodil puk rukou dopředu a ten převzal jeho spoluhráč, byl brankář potrestán menším trestem. Podle nových pravidel rozhodčí přeruší hru bez vyloučení.

16. Poslední dvě novinky se týkají signalizace rozhodčích. Při postavení hráče v brankovišti provede půlkruhový pohyb jednou rukou ve výši hrudníku rovnoběžně s ledem a druhou rukou ukáže na bod vhazování ve středním pásmu. Při zdržování hry udělá pohyb otevřenou rukou bez píšťalky od hrudníku směrem dopředu.

převzato z webu Vajgaru
04.08.2010 11:24:15
jana.romanName
Email
Comment
Or visit this link or this one