Soutěžní utkání 21.2.2009

IHC KOMTERM Písek - HC Mountfield České Budějovice "A" 4:7 (1:3, 1:2, 2:2)

Branky a asistence : Procházka 2+1, Šuhaj 1+1, Švec, Srb 0+1

V tomto utkání jsme počítali se ziskem dvou bodů, ale opak byl pravdou. České Budějovice hráli lépe, důrazněji a s větším zanícením než naši kluci, kteří se spíše kochali výhledem na zámek.  V minulých zápasech celkem jistá obrana zahrála hluboko pod svoje možnosti a několikrát nabídla Motoru šance, jichž soupeř využil.

HC Hluboká nad Vltavou Knight - IHC KOMTERM Písek  3:3  (1:0, 1:0, 1:3)

Branky a asistence : Procházka 2, Čížek, Volf 0+1

Mužstvo Hluboké nemá ve svém názvu rytíře úplně nadarmo. Hra jejich borců připomínala spíše souboj na život a na smrt, několikrát byli hráči Písku odnášeni ze hřiště a když naprosto flegmatický rozhodčí neodpískal jasné krosčeky zezadu, sekání do našich hráčů během hry i po odpískání, několikeré podražení, nebylo divu, že jsme prohrávali 0:2 po dvou třetinách. Ve třetí třetině ale bylo vidět na našich hráčích, že už podlé hry protivníka mají dost a nezbylo jim tudíž nic jiného, než svůj styl přizpůsobit soupeři a řádně přitvrdit. Na ledě se jiskřilo snad až příliš, proběhlo několik bitek, strkanic a půtek, ale nakonec se klukům podařilo vyrovnat nejen hru, ale i skóre. Musíme uznat, že i naše hra, která se ve třetí třetině pohybovala spíše za hranicí pravidel, neotřásla klidem ve středu hřiště stojícího rozhodčího. A že hráči Hluboké podporováni svým trenérem při závěrečném pozdravu sekali hokejkami do kluků asi musíme brát jako místní kolorit.

Slovo trenéra : k prvnímu zápasu proti Českým Budějovicím : říkali jsme si v kabině, že to nebudeme vozit až do brány, ale že budeme jen střílet, protože led je pod sněhem a puk nebude klouzat. Opět si každý dělal co chtěl. Nebyl to hokej, ale plácaná a to se nám vymstilo a s Budějovicemi jsme prohráli. Svůj den neměl ani Míra, z 10 střel pustil do brány sedm. Musím pochválit Šugyho, který snad jediný pochopil co jsme si řekli.  Opět jsme nebruslili a od toho to vše začíná. A k druhému zápasu s Hlubokou, zase jsme začali vlažně a když začal Míra stát vedle branky a my jsme dostali laciný gól, tak jsme byli zralí na ručník. V zápase se začalo přitvrzovat a Hluboká začala hrát jako ..... , jejich trenér to sám hráčům radil. Poté jsme začali konečně hrát svojí hrou do těla, dokázali jsme srovnat výsledek na konečný stav 3:3. V druhém zápasu chválím všechny kluky, jak se s takovou hrou vyrovnali a bojovali až do konce. David Čížek