Soutěžní utkání 18.1.2009

IHC Písek - Pandy Vimperk 6:1  (2:0, 2:0, 2:1)

S mužstvem, které před tímto kolem bylo na druhém místě soutěže, jsme neměli mít mnoho šancí. V zisk bodů věřil málokdo, ale co dokázali kluci svou nesmírnou bojovností, obětavostí a vůlí na hřišti předvést za podívanou, no klobouk dolů. Celý mančaft nastoupil do utkání s odhodláním zvítězit a od první minuty jsme byli lepší než soupeř. Naprostou většinu osobních soubojů jsme dokázali vyhrát a těch pár střel, co soupeř většinou z dálky dokázal protlačit k naší bráně, vychytal s přehledem chytající Grégr. Vítězství jsme si vzít nenechali, ale jak se ukázalo, stálo nás až příliš mnoho sil.

Branky : Kolář 2, Švec 1+1, Procházka 1+1, Plechatý, Schenk, Novotný 0+1, Čížek 0+1, Srb 0+1

IHC Písek - HC Slavoj Český Krumlov 2:10  (2:0, 0:3, 0:7)

Nažhavení kluci nastoupili do utkání beze změny způsobu hry, napadáním, bojovností a snahou dokázali v první třetině přehrát, přebruslit i přestřílet místy až trapně staršího soupeře (aniž bych chtěl snižovat výhru Krumlova, s touto sestavou nemají v třetích třídách co pohledávat, jestli šlo o třeťáky, tak by mne zajímalo, pokolikáté tu třetí třídu opakují). První třetinu jsme vyhráli 2:0, ale poté již kluci přestávali stíhat, souboje zůstávali nedohrány, puky nám ujížděli a po několika osobních chybách soupeř otočil na 2:3.  V třetí třetině už nebylo sil, které by dokázali utkání otočit, ale i tak si kluci za první třetinu a polovinu druhé zaslouží pochvalu.

Branky : Schenk, Švec, Plechatý 0+1

Slovo trenéra : Že jsme jeli do Krumlova s tím, že přijedeme bez bodu a nakonec jsme tam odehráli dvě skvělá utkání, to snad nikdo nečekal. Takhle jsem kluky jestě nikdy hrát neviděl, takové nasazení a tak skvělý výkon proti Vimperku nikdo ani nemohl tušit. Velké nasazení nám ubralo síly na druhý zápas, kdy jsme ještě vedli po první třetině 2:0, ale pak jsme už fyzicky odešli. Ale to nevadí kluci, velké díky, děkuji i za veliké fandění rodičům a hlavně fantasticky hrajícího Patrika a Míru v brance. Ale i ostatní hráli krásně, poprvé jsem je viděl po zápase brečet, je vidět, že je hokej baví a hrajou to srdíčkem. David Čížek